دسته ها
خانه / رسانه / تصاویر / سوتی در ساخت یک برج

سوتی در ساخت یک برج

جام جم آنلاین: بلندپروازی گاهی عواقبی جبران ناپذیر دارد. آرشیتکت های دو برج ۴۷ طبقه در اسپانیا اکنون که کار احداث آنها رو به پایان است متوجه شده اند که تعبیه آسانسورها را فراموش کرده اند.

به سودانفو، مقامات بندر تفریحی بنیدورم در آلیکانته اسپانیا مایل هستند که این بندر به نیویورک مدیترانه تبدیل شود. بنا براین در گوشه و کنار این بندر برج های مرتفع مانند قارچ می رویند از جمله برج های اینتمپو مشهور به برج های دوقلو که باید به جواهر هنر معماری اسپانیا مبدل می شدند.

189627_493

برج های اینتمپو که هریک ۲۰۰ متر ارتفاع و ۴۷ طبقه دارند در قسمت فوقانی به هم متصل می شوند. این برج ها قرار بود که عنوان مرتفع ترین برج های مسکونی اروپا را به دست آورند. اما یک مساله وجود دارد که این برج ها فاقد آسانسور هستند.

در سال ۲۰۰۷ در آغاز در این پروژه که باید در سال ۲۰۱۳ به پایان می رسید فقط احداث ۲۰ طبقه پیش بینی شده بود.در واقع، یک آسانسور تا طبقه بیستم وجود دارد اما از آن پس ساکنان طبقات بالاتر باید از پله ها استفاده کنند. آرشیتکت ها و مهندسان به سادگی هنگام احداث طبقات بیشتر تعبیه آسانسور را فراموش کردند.

189626_946

پس از افشای این مساله یک آسانسور موقتی تعبیه شد اما سقوط کرد و ۱۳ کارگر به شدت مجروح شدند.

تاکنون از مجموع ۲۶۹ آپارتمان برج های اینتمپو ۳۵ درصد آنها به فروش رفته اند. اما مسلما از این پس فروش بقیه آپارتمان ها به این آسانی ها نخواهد بود. این در حالی است که ۹۴ درصد از احداث اسکلت نهایی برج ها به پایان رسیده است.

درباره مدیر سایت

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*